Zaloguj się

Polish Anglers Association – cele i zadania

Od dawna wiadomo o złych stosunkach między wędkarzami brytyjskimi, a wędkarzami z europy wschodniej. Jednak wiele historii o(…)


kłusownictwie uprawianym przez polskich wędkarzy można włożyć do lamusa. Bo albo, to byli brytyjscy wędkarze, albo ktoś inny z licznej przecież nacji europejczyków ze wschodniej jej części. Z własnego doświadczenia wiem, że lwia część społeczeństwa brytyjskiego nie rozróżnia różnic między wędkarzami z Polski, a wędkarzami z innych państw członkowskich UE. Dla nich i to przez nich stworzono nazwę: eastern european. Wychodzi na to, że wszystkich lepiej wrzucić do jednego wora. Wtedy nie będzie problemów z częstym wykorzytywaniem pojęcia rasizmu. Jednak wielu osobom, to się nie podoba. Mi także. Kłusownictwo jest tym samym czynem, co kradzież. Jakoś nie mogę wytrzymać tego, że traktuje się mnie i nie tylko mnie, ale także wielu moich znajomych na równi ze społecznym marginesem. Dlatego rok temu powstało PAA. W dwóch, trzech artykułach będę chciał osobom z poza klubu przedstawić po co klub istnieje, jakie ma cele i jak wygląda życie klubowicza. Oczywiście nie czysto prywatnie, ale w/g klubowej konstytucji. Materiały będę opierał o to, co już zostało napisane i może to być mniej widoczne dla osób nieuczestniczących w życiu Polish Anglers Association, ale od strony klubowej.

 

 

Dlaczego powołano PAA?

Polish Anglers Assoociation (PAA) to stowarzyszenie wędkarzy zamieszkujących na terenie Zjednoczonego Królestwa. Skupia polskich wędkarzy, ale jak zapis konstytucyjny mówi – członkostwo dostępne jest dla każdego, kto uprawia wędkarstwo sportowe, oparte o zasadę złów i wypuść. PAA ma być odpowiedzią na rosnącą niechęć brytyjskich wędkarzy do polskich wędkarzy. Poprzez działania integracyjne z lokalną społecznością wędkarską, działania informacyjne na portalu, forum i na portalu społecznościowym Facebook mamy tą nadzieję, że na początku pojedyncze osoby, a potem całe rzesze brytyjskich wędkarzy zmieni zdanie o pewnych grupach polskich wędkarzy. My nie walczymy o całkowitą zmianę nastawienia rdzennych wędkarzy do nas. To jest niemożliwe do wyegzekwowania. PAA to bariera, to system, który ma sprawić, że osoby legitymujące się naszym logiem będą postrzegane jak wzór, jako dowód na uczciwość i dobrą kulturę osobistą nad wodą i nie tylko.

 

Cele

Głównymi celami dziłalności PAA to: integracja z brytyjskimi wędkarzami poprzez spotkania nad wodą i współpracę logistyczną i medialną między angielskimi klubami i stowarzyszeniami, promocja metody złów i wypuść w każdych warunkach łowiskowych, pomoc dla angielskich klubów w celu tłumaczenia na język polski ich regulaminów klubowych, a także informowanie polskiej społeczności i zasadach wędkarskich na wyspach i współpraca z innymi polskimi klubami i portalami tj. Pike Hunter Team ze Szkocji, Polski klub „Big Fish” z Irlandii Północnej, Fishermann Angling Club, klub Fishmaniak z Irlandii, portalem Pike Finder, klubem karpiowym Carp Team PL oraz ścisła współpraca z Angling Trust i Environment Agency.

 

Forum dyskusyjne

PAA jest otwarta dla wszystkich. Jednak nie każdy może dyskutować na naszym forum. W tym celu każdy musi się wcześniej zarejestrować. Utworzenie konta, nie jest równoznaczne z przystąpieniem do naszego stowarzyszenia! Pozwala ono tylko korzystać z naszych zasobów forumowych. Dzielić się informacjami odnośnie połowów, dyskutować z nami na forum publicznym na różne tematy. Bycie członkiem PAA, to inna sprawa i wiedzie do niej inna droga.

 

Jak wstąpić do PAA??

Prosta sprawa. Wystarczy być uczciwym, respektować zasadę złów i wypuść i chcieć być członkiem PAA. Przyjmujemy nowych członków poprzez rekomendację, któregoś z obecnych członków klubu. Osoba zarekomendowana musi mieć zgodę większości na przyjęcie w nasze szeregi. Jesteśmy ostrożni w wyborze kandydatów w myśl zasady: nic na siłę i stawiamy na jakość, nie na ilość. Przyjęta do naszego klubu osoba oficjalnie jest „witana” na naszych spotkaniach klubowych, które odbywają się 4 razy w roku.

Członkostwo w naszym klubie, to nie tylko bycie w nim, a także obowiązki wobec klubu i udzielanie się na forum dyskusjnym (więcej przedstawię w drugiej części materiału).

Każdy członek klubu, raz w roku musi uiścić składkę członkowską w wysokości 20 funtów. Uzyskane w ten sposób przychody pokrywają opłaty bierzące i zabezpieczenie spotkań klubowych. Wstąpienie do PAA, to dostęp do całego forum klubowego, a także możliwość pisania bloga na portalu – zależnie od chęci. Nic na siłę…

Jeśli nie znasz nikogo z obecnych członków PAA, to nie powód, by nie wstąpić do naszego klubu. Zapytać zawsze można o to na forum lub wysłać email do Prezesa klubu (email w zakładce kontakty).

 

Portal jako platforma informacyjna

Oprócz forum na portalu jest miejsce na artykuły, które są bazą informacyjną PAA, galerię zdjęć, filmy on-line, informator, a także miejsce, gdzie znajdują się tłumaczenia regulaminów klubów angielskich na język polski.

Artykuły są pisane przez członków PAA i osoby współpracujące z nami medialnie, a także przez osoby, które zechciały napisać dany materiał dla nas lub udostępniły go nam. Każdy zarejestrowany użytkownik naszego portalu ma możliwość prowadzenia własnej galerii zdjęć. W tym celu proszę tylko o kontakt z adminem portalu w celu utworzenia danej galerii dla danego użytkownika. Dalszy proces uploadu zdjęć odbywa się prywatnie, przez właściciela danej galerii. Zdjęcia są jednak zatwierdzanie przez admina, po przesłaniu ich na serwer. Pliki naruszające nasze zasady i metodę złów i wypuść są niezatwierdzane.

 

Myślę, że w uogólnieniu przedstawiłem podstawowe zagadnienia w sposób przejrzysty i zrozumiały. W razie pytań, proszę o kontakt lub o zapytania na forum. Na pewno ktoś z członków klubu postara się rozwiać wszelkie wątpliwości.

Tekst i zdjęcia: Przemek Szymański

Dodaj komentarz

Agencja Interaktywna:

Klub Polish Anglers Association (PAA) istnieje od 23 czerwca 2012 roku.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie artykułów i zdjęć bez uprzedniej zgody administracji portalu jest zabronione!
Copyright©2012-2014 www.polish-anglers-association.co.uk

Zaloguj się

or

Forgot your details?