Zaloguj się

Chcielibyśmy przypomnieć o regułach korzystania z łowisk

W związku z przynależnością naszego klubu do Reading &District Angling Association i rosnąca popularność łowisk R&DAA , chcielibyśmy przypomnieć/zapoznać, wszystkich chcących łowić na powyższych wodach z podstawowym regulaminem na nich obowiązującym.

 

Chcielibyśmy , żeby wędkowanie było przyjemnościa, a nasza postawa nad woda świadczyła o tym jak postrzegają nas inni wędkarze. Zwłaszcza My wiemy doskonale ile czasu trzeba, żeby zapracowac sobie na wizerunek , który udało nam sie osiagnać do tej pory. Szanujmy , przestrzegajmy zasad i cieszmy sie z możliwosci korzystania z tak świetnych łowisk.

 

Podstawa do połowu ryb na wędke w UK jest posiadanie licencji ROD LICENCE Enviroment Agency (EA):

https://www.gov.uk/fishing-licences

Licencja ta jest podstawą do nabycia karty członkowskiej R&DAA.

 

Roczna karta wędkarska R&DAA obowiązuje od 15go czerwca do 14go czerwca nastepnego roku.

Obejmuje ona ona wszystkie wody płynace jak i stojące w obrębie klubu.

Należy jednak pamiętać o SEZONIE ZAMKNIETYM na wody plynace (01.04 – 15.06 kazdego roku) – w tym wypadku na wszystkie rzeki i kanały z wyjątkiem FROXFIELD CANAL , na którym wędkowanie dozwolone jest przez cały sezon.

Oprócz kart rocznych , dostępne sa także bilety dzienne (DAY TICKET) na wszystkie łowiska, które nie sa ogrodzone i zamknięte brama z kodem dostępu – przeważnie wszystkie odcinki rzek i kanałów OPRÓCZ UPPER BENYONS , na którym moga wędkowac moga tylko i wyłącznie posiadacze karty rocznej.

Na wszystkich zbiornikach zamkniętych – wszystkie jeziora – dostępne są bilety dla gości (GUEST TICKET) , które umożliwiaja wędkowanie na tych wodach tylko i wyłącznie z członkiem klubu , czyli osoba posiadająca roczna kartę wędkarska R&DAA. członek klubu może jednorazowo zabrać ze soba maksymalnie 2 gosci.

Dopuszczalne jest łowienie przez partnera/partnerke osoby posiadającej karte roczna R&DAA ,lub dziecka ponizej 14go roku zycia bez dodatkowych oplat. Warunkiem jest nie przekroczenie dozwolonej ilości wędek przez obie osoby oraz korzystanie z jednego miejsca wędkowania.

Wszystkie pozwolenia na wędkowanie w wodach R&DAA można nabyć w chwili obecnej w wiekszosci sklepów wędkarskich w okolicy Reading lub bezpośrednio przez nasz klub pod adresem:

hubertpaa@yahoo.com

Bilet roczny dla członków PAA£ 60.00

Bilet roczny dla osób z poza klubu – £ 80.00

Day Ticket/ Guest Ticket dla członków – PAA £ 5.00

Bilet Day Ticket/ Guest Ticket dla osób z poza klubu – £ 10.00

PROMOCJA : W chwili obecnej mamy dostepne bilety roczne w promocyjnej cenie £ 10.00 obowiązujace do konca sezonu (14.06.2015).

 

Wszystkie karty i bilety , upoważniają do korzystania z łowiski od 1 godziny przed wschodem słońca , do maksymalnie 1 godziny po zachodzie słonca. Osoby łowiace dlużej niż 1 godzina pom zachodzie slońca, w razie kontroli maja 30 min na opuszczenie łowiska.

Na cześci łowisk dozwolone jest wędkowanie w nocy , określone osobnym regulaminem i obowiązkiem posiadania dodatkowej licencji dostepnej tylko I wylacznie w sklepach wędkarskich w Reading i okolicy.

http://wordpress.rdaa.co.uk/?page_id=54

 

Na łowiskach można łowic na 2 lub 3 wędki. Przypominamy, że aby móc wędkować na 3 wędki potrzebna jest dodatkowa karta wędkarska EA.

Informacje na temat poszczególnych łowisk , dokladnych map , regulaminów , dostepnych biletów I pozwolen , można znalezc w linku ponizej:

 

http://wordpress.rdaa.co.uk/?page_id=31

Zabrania sie wędkowania na wodach “zarezerwowanych” 24 godziny przed data rezerwacji.

Ponizej link do kalendarza rezerwacji:

http://wordpress.rdaa.co.uk/?page_id=1447

 

Należy pamiętać , że oprócz przywileju wędkowania , osoba wędkująca musi też przestrzegać generalnych zasad na łowiskach , których złamanie może doprowadzic do upomnienia lub utraty członkowstwa R&DAA.

Osoby uprawnione do kontroli pozwolen na łowiskach R&DAA to oficerowie łowisk – BAILIFF.

Legitymują sie oni specjalnymi dokumentami ze zdjęciem i maja uprawnienia do kontroli pozwoleń tak jak i zawartości toreb oraz samochodów będacych na terenia łowiska. Wszelkie niestosowne zasochowanie w stosunku do kontrolerów grozi utratą pozwolenia na wędkowanie.

Obowiązkiem wędkarza na wodach R&DAA jest posiadanie ważnego, podpisanego pozwolenia na wędkowanie.

Parking na łowiskach dozwolony jest tylko i wylacznie w miejscach do tego wyznaczonych (patrz mapy łowisk).

Samochody na terenia łowiska musza byc oznaczone naklekami z numerem pozwolenia wędkarza (dostepne przy zakupie pozwolenia).

łowiska “zamkniete” posiadające brame z klódka na szyfr , MUSZA byc zamkniete przez caly czas , a sam szyf nie może byc zostawiony na kodzie otwierajacym brame. Nie zastosowanie sie do tej reguly skutkuje BEZWZGLEDNA UTRATA członKOWSTWA w R&DAA na okres do 3 lat.

BEZWZGLEDNA UTRATE członKOWSTWA powoduje też:

 • wędkowania w odległości 30m od lini wysokiego napięcia (zaznaczone czerwona linia na mapach łowisk).
 • wędkowanie w miejscach innych niz wyznaczone ( patrz mapy łowisk).

 

Szereg poniższych przewinien może skutkowac ostrzezeniem , nastepnie drugim i w jego nastepstwie utrata pozwolenia wędkarskiego:

 • Niestosowne zachowanie w stosunku do włascicieli łowiska , osób współkożystajacych z łowiska, innych wędkarzy.
 • Biwakowanie i Używanie namiotów na łowiskach , za wyjątkiem posiadaczy pozwoleń na wędkowanie w nocy.
 • Nie zastosowanie sie do znaków informacyjnych na terenie łowisk.
 • Używanie łodzi innych nich sterowanych stosowanych do zanecania.
 • Pływanie lub brodzenie w odzie glebszej niz “do uda”.
 • Wycinanie drzew , niszczenie fauny i flory.
 • Palenie “otwartych” ognisk.
 • Wazenie i wypuszczanie ryby na stanowiskach innych niz na którym została złowiona.
 • Wpuszczanie ryb z innych łowisk.
 • Zabieranie ryb z łowiska – przewinienie te jest przewinieniem kryminalnym, podlega pod kodekst karny i ścigane jest jest z urzędu.

 

Oprócz tego kilka “niepisanych” regół dla wędkarzy spinningowych , których jest u nas zdecydowana wiekszość.

Prosimy o to , żebyście zwracali uwagę na innych wędkarzy , szczególnie stacjonarnych. Czasami warto podejść i zapytać czy nie mają rzuconych linek wzdluż brzegu zamiast do przodu. Taka cenna informacja może poskutkowac uratowaniem swojego i czyjegos zestawu , przez co unikniemy niepotrzebnych nieporozumien.

Podobna sytuacja dotyczy brodzenia. Wlodarze klubu R&DAA z dość dużym zrozumieniem podchodza do stosunkowo “nowej” techniki połowu jakim jest spinning i nie robią z brodzenia wiekszego problem. Prosimy tylko , żeby robic to z glowa , wchodzic do wody w obrebie stanowisk i starac sie nie “wedrowac” wzdlóz brzegu w wodzie (co jest czasem dosc ryzykowne) a raczej przechodzic brzegiem do nastepnego stanowiska.

 

Chcielibyśmy , żeby wędkowanie było przyjemnościa , a nasza postawa nad woda świadczyła o tym jak postrzegają nas inni wędkarze. Zwłaszcza My wiemy doskonale ile czasu trzeba, żeby zapracowac sobie na wizerunek , który udalo nam sie osiagnac do tej pory. Szanujmy , przestrzegajmy zasad i cieszmy sie z możliwosci kożystania z tak swietnych łowisk.

Pozdrawiamy I do zobaczenia nad woda.

Zarzad Klubu PAA.

 

Dodaj komentarz

Agencja Interaktywna:

Klub Polish Anglers Association (PAA) istnieje od 23 czerwca 2012 roku.
Wszelkie Prawa Zastrzeżone.
Kopiowanie artykułów i zdjęć bez uprzedniej zgody administracji portalu jest zabronione!
Copyright©2012-2014 www.polish-anglers-association.co.uk

Zaloguj się

or

Forgot your details?